SF:RP v6.4.2 Güncellemesi

0
67

İsim rezervleme sistemi eklendi.

Biliyorsunuzki sunucuda isimler sıkça değişebildiğinden başkaları sizin isminizi alabiliyor. Sizler ise “benim ismimi aldı” tarzı cümleler kullanarak adminlere şikayette bulunuyorsunuz. Ancak artık isim rezervi sistemi geldiği için belirli istisnalar dışında bu tip şikayetler kabul görmeyecektir. İsim Rezervi Sistemi ve İsim Hakkı Talep Edebileceğiniz Durumlar hakkında bilgilere bu konu altından ulaşabilirsiniz.

İsim Rezervi Sistemi;
Market üzerinden isim rezerv edip teslimini alırsanız teslim aldığınız andaki kullandığınız ismi 6 ay boyunca siz dışındaki kişiler NRN, /isimdegistir, PK vs. hiçbir şekilde kullanamaz.

İsim Rezervinde aktif olan isim rezervlerine göre fiyatta artış olmaktadır. Sunucuda İsim Rezerv ettikçe her bir kullanışta fiyat 10 TL olarak artar. Bu nedenle markette fiyat aralığı yazmaktadır. Örneğin aktif 2 adet isim rezervine sahip bir kişi Minimum Fiyat + 20 TL ile yeni isim rezerv edebilir. Ancak 1 adet isim rezervine sahip bir kişi başka isim rezerv etmezse ve rezerv süresi dolarsa tekrar minimum fiyattan isim rezerv edebilir, 10 TL artış ödemez.

Sunucuda aktif olarak maksimum 3 adet isim rezerv edebilirsiniz.

İsim Hakkı Talep Edilebilen Durumlar;
– MİT ve KOM gizli görev için isim değiştirdiklerinde asıl kimliklerinin alınması ve rezervlenmesi yasaktır. Bu durumda alan kişi isim değişikliğine zorunlu tutulur ya da isim rezervlediyse rezervi iptal edilir.
-Belirli bir isim uzun süredir size ait ise ve belirli sebebiniz varsa (“rol için değiştim” vs.) isminizi alan kişi isim değişikliğine zorunlu tutulur, isim rezervi varsa iade edilebilir.
– Belirli bir ismin daha önce sahipliği sizde ise ve yeni sahibi 1 level inaktif oyuncu ise belirtilen karakter silinir. Bunun için TeamSpeak3 Admin Bekliyorum kanalında A8+ beklemeniz gerekmektedir.

İsminizi rezervleyen kişi varsa isim talebinizi isim rezervlemesinden sonraki 1 hafta içinde yapabilirsiniz. 1 haftayı geçtikten sonra “bu isim benimdi.” tarzı talepleriniz onaylanmayacak, isim rezervi varsa iptal edilmeyecek ve sahibine iade yapılmayacaktır.
CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here