YENİ CLIENT (LAUNCHER) YAYINLANDI!Merhaba Değerli Safari Gaming Üyeleri,

Son aylarda yaşamış olduğumuz client eksiklik/yetersizlik sorunlarından dolayı yeni bir client projesi ortaya koymak durumunda kaldık. Bu nedenle son zamanda kullanılan client’i rafa kaldırarak “launcher” adıyla farklı bir çalışma mekanizmasıyla yeni client kodladık. Bu programda öncesinden farklı olarak çalışan mekanizmalar olacaktır. Bu nedenle bu konuyu okumanız yararınıza olacaktır.

Yeni programda İzinli CLEO engelinin yanı sıra .ASI, D3D9.DLL (ENB Dosyası), PED.IFP gibi dosyalara da whitelist (izinli liste) özelliği getirildi. Bu nedenle bu uzantılı dosyaları kullanmadan önce eğer izinli değilse Client Mod İzin Başvurusu kısmından başvuru oluşturmanız ve başvurunun onaylanıp izinli listesine eklenmesini beklemeniz gerekecektir. Hali hazırda izinli olarak bulunan modlara buradan bakabilirsiniz.

Yeni programla birlikte “SFRP_AC” adlı altındaki anti cheat programı da rafa kaldırılmıştır. Farklı bir çalışma mantığı ile artık anti hile programına ihtiyaç duyulmayacak, anti hile mekanizmaları oyununuzun içinde çalışacaktır.

Client üzerinde artık varsayılan olarak bilgisayarınızla son giriş yapmış olduğunuz karakter gözükmeyecektir, bu özellik kişisel güvenliği arttırmak amacıyla kaldırılmıştır. Eğer client üzerinde karakterinizin son isminin gelmesini istiyorsanız panele giriş yaptıktan sonra bu link üzerinden indirdiğiniz .reg uzantılı dosyayı çalıştırıp Evet diyerek bunu sağlayabilirsiniz. Bunu sağladıktan sonra isminizi değişseniz dahi karakterinizin son ismi otomatik olarak client’e gelecektir.

Yeni client üzerinde ayarlar sekmesi kaldırılmıştır. Client’teki oyununuzun yolu gibi bilgiler SA-MP üzerinden sağlanmaktadır. Bu nedenle bu bilgileri SA-MP Client’inde bulunan ayarlar sekmesinden sağlayabilirsiniz. Ayrıca eski client’imizde yer alan Yamayı Sil butonu da yeni clientte yer almamaktadır; client’in patch ile yüklediği yamaları kaldırmak için GTA Klasörünüzün içindeki SAMP klasörünü silip SA-MP’ı yeniden yükleyebilirsiniz.

.EXE tabanlı hileler için koruma mekanizmaları değiştirildi. Yeni yazılımda hile olmayan programlar hile algılama mekanızmasında çakışmalar yaratabilmektedir, bu nedenle hile olarak algılanabilir ve otomatik olarak oyundan atılabilirsiniz. Hile olmadığı halde algılanan programları gördüğünüzde “banlanacak mıyım” diye düşünüp endişelenmenize gerek yoktur. Bu mekanizmanın böyle yapılmasının sebebi hile oranının fazlasıyla azaltılmak istenmesidir. Bu tip programları çalıştıracaksanız oyundan çıkmanızı ya da hile algılanan programı kapatarak oyuna girmenizi öneririz.


4 YORUMLAR

  1. Bu nasıl bi client Allah aşkına kendi şahsi düşüncemi söylüyorum eskisi daha iyiydi bu kare olmuş biraz yazılar iç içe gibi olmuş ve clienti güncelledikten sonra Anti Hile’den atmaya başladı clienti açtığımda bazı hatalar alıyorum keşke eskisi dursaydı Alperen mamdinimiz client geliştireceğine servere biraz güncelleme getirseydi daha iyiydi.

    • Server’a güncelleme çalışmaları zaten sürdürülmektedir, client araya girmeseydi şu anda serverda güncelleme yayında olacaktı. Eski client sizin için iyi olabilir ancak bizim için hem hile olarak hem güvenlik olarak bir tehdit durumundaydı. Yani hilelerin ve benzer tehditlerin artmasıyla mecburiyetten böyle bir client geliştirildi, keyfî bir durum değil.

  2. *Yeni programla birlikte “SFRP_AC” adlı altındaki anti cheat programı da rafa kaldırılmıştır.*
    Bu kısmı desteklemiyorum,ön yargılı konuşacağım üzgünüm fakat bu yol ile .exe den açılabilen silah hileleri/aimbot gibi birçok hilenin önünü açmış olacaksınız,oyun içi hile korumaları ile beraber SFRP_AC de iş sürebilir.

    • SFRP_AC programı rafa kaldırıldı ancak tamamen kaldırılmadı, anti hile aktif olarak oyun içinden “SFRPAC.exe” gibi herhangi bir programa ihtiyaç duymadan devam edecek, yani yeni clientte de exe’li hilelere koruma mevcuttur. Duyuruyu tam okuyunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here