Merhabalar. Siz de oyun içinde modeller yüklenirken yukarıdakine benzer bir durumla karşılaşıyorsanız ya da oyunda modelli skinleri orjinal skin gibi görüyosanız sorunu çözmek için yazıyı sırasıyla okuyunuz.

Bu sorunu çözmeniz için ilk önerimiz GTA:SA dosyanızdaki tüm .ASI uzantılı dosyaları geçici olarak başka dizine taşıyıp oyuna girmenizdir. Modeller tamamen yüklendikten sonra tekrardan .ASI dosyalarını GTA:SA dosyasına taşıyabilirsiniz. Ancak bunu yapmanıza rağmen hatalar alıyorsanız manuel kurulum yapmalısınız. Manuel kurulum için yazıyı okumaya devam edin.


1- Öncelikle dosyayı indiriyoruz. Dosyalar klasör altındadır Tümünü İndir butonuna basınız.

İndirme Bağlantıları

2- Bu dosyayı indirdikten sonra rar içindeki dosyaları SAMP modellerinin bulunduğu cache dosyasına atacağız.

Rar içindeki 0x şeklinde başlayan bütün dosyaları bu dizine atmalıyız.

Eğer yukarıdaki dizin yoksa ya da bu dizine dosyalar atılmasına rağmen hata devam ediyorsa;

Belgelerim\GTA San Andreas User Files\SAMP\chatlog.txt kontrol edin. Bu dosya yoksa veya log eskide kalmışsa sizin SAMP klasörünüz başka yerdedir. Diskinizde chatlog.txt aratın ve SAMP dizinini bulun. Onun içinde cache dosyası olacaktır.


Eğer cache dosyası içinde 51.254.31.1.7777 dosyası yoksa;

Sağ tıklayarak Yeni klasör yaratıyoruz ve dosya ismine
51.254.31.1.7777 adını veriyoruz.


Bad checksum Hatası – Hatalı Dosyayı Tek Tek İndirme

Eğer oyuna girdiğinizde sadece 1-2 modelde indirme sorunu varsa aşağıdaki taktiği uygulayabilirsiniz.

Örneğin sadece aşağıdaki gibi 2 tane dosyada hata alıyorsanız 0x72CBBF79 ve 0x14ABDB74 adlı dosya isimlerini yukarıdaki indirme linkinde arattırıp sadece bu dosyaları indirerek yukarıdaki dosya aktarım işleminin aynısını uygulayabilirsiniz. Arattırmak için tarayıcınızda CTRL + F tuşuna basmanız yeterlidir.

[error] file 0x72CBBF79 bad checksum (0xF6B9968F). Deleting..
[error] file 0x14ABDB74 bad checksum (0x94769D95). Deleting..

Not: Linki açtığınızda klasördeki tüm dosyalar yüklenmemiş olabilir. Dolayısıyla arattığınız dosyayı bulamıyor olabilirsiniz. Bu şekilde dosyayı bulamıyorsanız klasördeki dosyaların hepsi sayfaya gelene kadar sayfayı aşağı kaydırmalısınız.

4 YORUMLAR

    • Merhaba İsmail,

      Kurmuş olduğunuz modlardan kaynaklı yada uyumluluk modu ile alakalı olabilir. Ayrıntılı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here