İstenen Oldu! AKN Resmen Kaldırıldı

Yeni yılın ilk günü itibariyle AKN ülkemizde resmen kaldırıldı.

1
145

Uzun süre önce AKN’nin kalkacağı duyurulduktan sonra çoğu oyuncunun iple çektiği gün geldi ve Adil Kullanım Kotası (AKN) ülkemizde resmen kaldırıldı. Çoğu internet sağlayıcısı yılbaşından önce AKN’yi kaldırdığını duyurdu ve bu internet sağlayıcılarını kullanan internet kullanıcıları AKN’siz internet deneyimini daha önceden gördü. Fakat 2019 ile birlikte bütün internet sağlayıcıları AKN’yi resmen kaldırdı ve yeni internet paketlerini yayınladı.

AKN’nin kalkması ne kadar bizleri mutlu etse de yeni tarife fiyatları pek iç açıcı değil. Fakat fiyat ne kadar pahalı olsa da bizce yeni aboneliklerde verilen parayı hak eden sağlayıcılar tercih edilmeli. Elbette bunla birlikte bulunduğunuz bölgenin internet altyapı durumunu inceleyip ona göre tercih yapmanızda fayda var. Yoksa size vaad edilen internet hızını almanız mümkün olmayabilir, bunla birlikte internete verdiğiniz parayı sağlayıcının hak etmediğini düşünebilirsiniz.

1 Ocak’dan önce yapılmış internet sağlayıcısında sözleşmeniz bulunuyorsa AKN’siz internet deneyimini fiyat farkı olmadan yaşayacaksınız.

İnternet hızınızı test etmek için Speedtest sitesini kullanabilirsiniz.

1 YORUM

  1. YEMİN EDÜYRÜM DAHA YENİ GÖRDÜM TÜRK TELEKOM 4 MPBS 69.99 TL AKN YOK DİYE FİYAT KOYMUŞ YEMİN EDÜYRÜM BAYÜLECEM HA BREMIN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here