Bu çözünürlükte bildirimler gösterilemiyor.

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Tahir!

Sayfa: 1 2 3 ... 5
1

• Amaçlarımız

• Her daim çatışmaya dahil olmamak, rol ve konseptsel değişik bir amaç üzerinden ilerlemek.
• Anlaşmalı rollere katılım, ve disiplin üzerinden rol çevirmek.
• Şehir içerisinde belli başlı ticaretler ve anlaşmalar gerçekleştirmek.
• Yeni kişilere eğitim vererek hem aile hem iş ortamı kurmaya çalışmak/çabalamak.
• Mahalle içi bir takım rol ve tanınan imkanlar ile yardım sağlama olanakları.
• Az kişinin, ama net kişilerin ve rol yapabilecek kişilerin bulunduğu bir mesken oluşturma.

• IC Kurallar

• Mahalle dışında maske veya silahınız ile elinizi kolunuzu sallayarak gezemezssiniz.
• Mahalle dışı güçlü değilsiniz, sadece beraber iken güçlü olduğunuzu unutmayın/silahınıza güvenmeyin.
• Sevgili ve İlişkili tarzı rollerinizi sessizce gerçekleştirin mahalle içerisinde bu tarz roller yapmayın.
• Mahalle'ye gelen her kişiye silah çekip korkutmayı hedeflemeyin biz gangsta değiliz.
• Polislere bulaşıp kendinizi kovalatmaya ve onlar ile aranızda bir takım olay yaşamaya çalışmayın.
• Birbirinize silah/madde tarzı şeyleri satmaya ve kaar etmeye çalışmayın, aynı çatı altında çalışıyorsunuz.
• Boş yere mahallede gerginlik yaratıp çatışma ruhu yaratıp diğer kişileri tehlikeye sokmaya veya gaza getirmeye çalışmayın.

• OOC Kurallar

• Birlik içerisinde tartışma, kavga, argo konuşmalar vb kesinlikle yasaktır!
• OOC olarak kimse kimseden üstün değildir, herkes eşittir.
• Kendinizden büyük olan rütbeli kişilere binevi bir miktar saygı duymanız gereklidir.
• Birlik odasına müzik, ses değiştirme vb programlar açmak/kullanmak kesinlikle yasaktır.
• Oyunda bulunduğunuz her vakit TS3 üzerinde bulunmanız zorunludur, aksi takdirde uyarı yazılabilir.
• Yetki istemek, ısrar etmek, zorlamak yasaktır, aksine sizin zararınıza olacaktır.
• Küçük yaştaki kişiler büyüklerine dereceli, büyük yaştaki kişiler ise küçüklerine dereceli saygı çerçevesini aşmayacak şekilde konuşacaktır.


3
Yeni Kural Eklenmiştir;

Kural 10 : Aynı konunun bir benzerini açmak yasaktır. (Örn: admin gelmeden 10'a kadar say/admin gelmeden 20'ye kadar say gibi)

4
Güncellendi.

5
Sen bu işi biliyorsun

6
Huawei P20 kullanıyorum, performans, kamera vs. anlamında çok başarılı bir telefon.

7
Google I/O 2019 etkinliğine her zaman olduğu gibi yine arama teknolojilerini tanıtarak başladı. Arttırılmış gerçekliği Google Görsel Arama sonuçlarına getiren yeni teknoloji, aradığınız hemen hemen görsel bilginin 3 boyutlu olarak görüntülenmesini sağlıyor.
Görsel aramalarımızı yaparken, sonuçları çoğunlukla karşımıza iki boyutlu ve düzlem halinde sonuçlar çıkıyor.. Eğer spesifik olarak üç boyutlu bir görsel aramıyorsak, ilgili sonuçlara ulaşamıyoruz.

Google’ın I/O 2019 etkinliğinde tanıttığı ilk hizmeti, 3 boyutlu görsel arama sonuçları oldu. Tanıtım sırasında Google yetkilileri, arttırılmış gerçekliğin artık daha ulaşılabilir olacağını söylediler.Örneğin bir “köpek balığı” araması yaptığınızda, solda yer alan bilgi kartına ek olarak 3 boyutlu bir köpek balığı modeli de yer alıyor. Eğer oraya tıklarsanız, ekranda her açıdan gözlemleyebileceğiniz bir köpek balığı beliriyor. Bu köpek balığını kameranızı kullanarak, etrafınızda görebiliyor, gerçek dünya ile telefonunuz sayesinde bağlantı kurabiliyorsunuz.Bir diğer örnek ise insan anatomisi üzerine. Eğer kasların nasıl esnediğiniz merak eder ve “kas esnemesi” araması yaparsanız, yine konuya ilişkin 3 boyutlu modelleri görüntüleyebiliyorsunuz.

Google’ın yeni 3 boyutlu görsel arama teknolojisi yakında kullanımda olacak.

8
Şansı olan kazansın. Başarılar

9
Diğer Oyunlar / Farming Simulator 2019
« : 13 Ara 2018, 20:11 »
Farming Simulator 2019
""

Oyunun Konusu/Hikayesi:
"Milyonlarca satan seri, 2018'de büyük bir adım atıyor ve mükemmel çiftçilik simülasyonu bu yıl grafik motoru tamamen yenilenmiş olarak geri dönerek bilgisayarlardaki en derin ve en eksiksiz çiftçilik deneyiminin yanı sıra, en çarpıcı ve sürükleyici görsel ve efektleri sunuyor.

Farming Simulator 19, serinin gelmiş geçmiş en kapsamlı araç listesiyle büyük bir adım atıyor! Başta ilk kez oyuna dahil olan dünyanın en büyük tarım makineleri şirketi John Deere dahil olmak üzere, Case IH, New Holland, Challenger, Fendt, Massey Ferguson, Valtra, Krone, Deutz-Fahr ve daha pek çoğunun aralarında bulunduğu endüstrinin önde gelen markalarına sadık kalınarak yeniden yaratılmış araç ve makineleri kontrol edeceksin.

Farming Simulator 19, Amerika ve Avrupa'dan, çiftliğini geliştireceğin ve genişleteceğin yeni ortamları içeriyor ve yeni makinelerin yanı sıra, pamuk ve yulaf mahsulleri dahil olmak üzere heyecanlı yeni çiftlik faaliyetleri sunuyor! Domuz, inek, koyun ve tavuklarına bak veya ilk defa atlarına binerek çiftliğini sarmalayan geniş araziyi yepyeni bir şekilde keşfet.

Bilgisayarlara yönelik gelmiş geçmiş en zengin ve eksiksiz çiftçilik deneyimi olan Farming Simulator 19 yıl sonunda piyasaya çıkıyor!"

Oyun hakkında düşüncelerim:
"Oyuna başladığınız andan itibaren fark edeceğiniz diğer bir konu ise, oyunun yeni başlayanlara çok da arkadaş canlısı olmadığı. Oyunda herhangi bir “tutorial” yada kılavuz bulunmamakta. Bu nedenle eğer bu oyun sizin ilk “Farming Simulator” oyununuz olacaksa, bir çok deneme yanılmaya hazır olun! Serinin önceki oyunlarına baktığımızda, eski oyunlarda bulunan bazı içeriklerin kesilmiş ya da çıkarılmış olduğunu görüyoruz. Örneğin, çoklu tarım haritaları yada traktörsüz özgürce yürüyebilme gibi konular oyunda yok.

Bu gibi “gereksiz” özelliklerin kaldırılmasına rağmen, oyunun oynanışı hala oldukça garip ve anlamsız. Oyunculardan fazla bir şey beklemeyen oyun “eğer boş zamanınız var ise bir şeyler başarabilirsiniz” gibi bir slogan ile yapılmışa benziyor. Tabii birde bir çok şeyi hiç bir bilgi olmadan deneme yanılma yöntemiyle yapmaya çalışmak da insanı eninde sonunda çıldırtabilir. Farming Simulator 18’e eklenecek küçük bir kılavuz oyunu yeni başlayanlar için biraz da olsa oynanır kılabilir. Bunları söylemişken, oyunu öğrendikten sonra ayırdığınız zamana bağlı olarak hoş bir deneyim yaşayabilirsiniz eğer bu tip oyunlardan hoşlanıyorsanız."

Oyun Hakkında Görseller/Video:
" "

Oyunun Sistem Gereksinimleri:
"Farming Simulator 19 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: 2.5 GHz Intel veya AMD quad-core processor
Ekran Kartı: Nvidia Geforce GTX 560 veya AMD Radeon HD 7770 ve üzeri
RAM: 4 GB
Depolama Alanı: 20 GB
İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10 (64-bit)"

Oyunun Yapımcı Şirketi:
"Giants Software"

10


11
Diğer Oyunlar / The Witcher 3: Wild Hunt
« : 19 Kas 2018, 21:17 »
Tanıtıcağınız Oyunun İsmi:
""

Oyunun Konusu/Hikayesi:
"eralt rüyasından uyandığında ise gerçek maceramız start alıyor.

The Witcher 3‘te serinin ikinci oyununu oynayanların son derece aşina oldukları bir sistem mevcut. Yine aynı Assassins of Kings‘te olduğu gibi iksirler hazırlıyor, kılıçlarımızı yağlıyor ve yeri geldiğinde meditasyon yapıp bol bol savaşıyoruz.

Geralt, ikinci oyunda kaybettiği yaratık avcısı ruhunu üçüncü oyunla birlikte geri kazanıyor. Assassin’s of Kings‘i oynayanlar az çok hatırlayacaktır. İkinci oyunda Geralt, yaratık avcısından ziyade politikacılara yardım eden bir diplomat gibi görev yapıyordu. Wild Hunt’ta ise bolca yaratık avladığımız bir çok ana ve yan görevler bizleri bekliyor.

The Witcher 3 Wild Hunt‘ı türevlerinden ayıran en önemli özelliği ise bizlere tamamen yaşayan bir dünya sunuyor olması. Bu dünya içerisinde dinamik hava şartları, gece gündüz döngüsü ve aktif ekonomi bağı oyuna bambaşka bir renk katıyor.

İkinci oyundan farklı olarak karşımıza çıkan aktif ekonomi bağı ille pazarlarda etkileşime geçeceğimiz ürünlerin fiyatları dinamik bir hal alıyor. Yani bugün 3 kuruşa aldığınız bir bitki özü, mevsimsel şartlara ve o bölgede gerçekleşen çatışmalara bağlı olara yarın 10 kuruşa yükselebiliyor.

The Witcher 3 Wild Hunt‘ta aynı ilk iki oyunda olduğu gibi iksirler ve yağlar bizim için hayati önem arz ediyor. Eğer daha önce Witcher oynadıysanız, karşınıza çıkan yaratıklara pata küte dalmamanız gerektiğini zaten biliyorsunuzdur. Fakat biz yine de hatırlatalım. Witcher‘da eğer bir yaratıkla dövüşecekseniz ve bu yaratıkta boss olarak tabir ettiğimiz devasa yaratıklardan biriyse, ilk olarak yapmanız gereken şey bu yaratık hakkında bilgi toplamak olmalıdır.

Bilgi toplama konusunda oyuncuları zahmete sokmak istemeyen Projeckt Red ekibi, The Witcher 3‘te son derece geniş bir yaratık ansiklopedisine yer vermişler. Bu ansiklopedi sayesinde karşılaşacağınız yaratığın ne gibi zayıflıkları olduğunu öğrenebiliyor ve gerekli karışımları içip, kılıcınızı belirtilen yağlarla yağladıktan sonra canavarın karşısına çıkmaya hazır hale geliyorsunuz.

Yeri gelmişken belirtelim, oyundaki gelişmiş simya sistemi sayesinde son derece geniş bir iksir ve yağ yelpazesine sahibiz. Bu durum avantaj gibi görünse de farklı iksirler içip, onlarca farklı ot toplamak bazen fazlasıyla zaman alabiliyor."

Oyun hakkında düşüncelerim:
"Oyuna ilk girdiğimizde, diğer Witcher oyunlarından da alışık olduğumuz son derece sade bir menü ile karşılaşıyoruz. Bu menü aracılığı ile eğer Witcher 2‘yi oynadıysanız save dosyalarınızı upload ederek oyunun ilerleyişinde ufak değişiklikler gerçekleştirebiliyorsunuz.  New Game seçeneğine tıkladığınızda ise, uçsuz bucaksız haritası,  bitmek bilmeyen görevleri ve toplamda 200 saati aşan oynanış süresine sahip olan The Witcher 3 Wild Hunt maceranız başlamış oluyor.

The Wither 3 Wild Hunt‘ta aslında 3 farklı ana senaryo bulunuyor. Oyuna ilk girdiğimizde önümüze gelen sinematikte, Geralt‘ın büyük aşkı Yeneffer‘ı bir çatışmanın ortasında oradan kaçarken görüyoruz. Sonradan araya giren görüntülerle anlıyoruz ki, Geralt kısa süre önce kaybolan Yeneffer‘ın izini sürüyor.

Sonrasında giren ara videoda ise kendimizi Yeneffer‘ın yanında buluyoruz. Tam kendi kendimize ne oluyor, neden buradayım gibi soruları soracakken aslında bunun bir rüyadan ibaret olduğunu anlıyoruz. Bu rüya bölümünde oyun içerisinde kullanabileceğimiz aksiyon ve dövüş mekanikleri basit bir eğitim turuyla bizlere sunuluyor."

Oyun Hakkında Görseller/Video:
" "

Oyunun Sistem Gereksinimleri:
"Minimum Gereksinimler
İşlemci: Intel Core i5-2500k 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 940
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
Bellek: 6 GB RAM
Boş Alan: 40 GB
 
Önerilen Gereksinimler
İşlemci: Intel Core i7 3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4 GHz
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 770 / AMD Radeon R9 290
Bellek: 8 GB RAM
"

Oyunun Yapımcı Şirketi:
"CD Projekt Red - Bandai Namco"

12
Çalışmalar Arşiv / Ynt: KAYMAKAM - Grafiklerim
« : 01 Eki 2018, 18:14 »
Helal be, Emeğine sağlık

13
Şimdiden hayırlı olsun diyelim.

14
Müzik, Sinema ve Diğer Dallar / Ynt: Eski Şarkılar
« : 08 Ağu 2018, 21:49 »
AGA BEE https://www.youtube.com/watch?v=Q8Ig0eB6tT8


(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅()ڪے~

15
Diğer Oyunlar / PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG)
« : 03 Ağu 2018, 12:30 »
"PlayerUnknown's Battlegrounds"
""

Oyunun konusu:
"PlayerUnknown's Battlegrounds ya da bu noktadan itibaren bizim onu anacağımız adıyla PUBG'nin ortaya çıkış hikayesi ilginç aslında. Oyunun fikir sahibi ve baş geliştiricisi Brendan Greene, Battle Royale modu (son hayatta kalanın kazandığı) denince akla gelen ilk isimdi. DayZ moduyla ortaya çıkan Battle Royale daha sonra H1Z1'in büyük kitlelere ulaşmasını sağladı. Greene, şaheserini oluşturmak için DayZ Standalone'un modlamaya açılmasını bekliyordu, ancak DayZ SA 4 senenin ardından bugün bile erken erişimden çıkamadı. Daha sonra Güney Kore merkezli Bluehole Studio kendisine "Gel bu Battle Royale modunu senin kafandaki gibi bir oyuna dönüştürelim." dedi ve iki taraf için de her şey sonsuza kadar değişti.

Mart 2017'de erken erişime açılan PUBG biz bu incelemeyi yayına aldığımızda 1.0 sürümünü oyuncularla buluşturmuş olacak. Yani oyun PC platformu için resmen çıkış yapacak. Oyunun Steam'de kırmadığı rekor kalmadı. Üstelik bu kısa dönemde 28 milyondan fazla satmayı başardı. Diğer erken erişim oyunlarının aksine kısa sürede uzun yol kat ederek sadece birkaç ay içerisinde de erken erişimden çıktı.

PUBG'ye 500 saat kadar gömdüm ve sanırım bunca zaman içerisinde oyundan keyif almadığım an sayısı çok azdır. Bu noktada artık PUBG'ye ve konseptine çoğumuz aşinayız ancak kısa bir açıklama yapayım. Oyun bir uçakta başlıyor (başlangıç adası hariç) ve bu uçaktan paraşütle atlayıp kısa sürede silahlanma, zırhlanma, mermi toplama ve araç-gereç bulma aşamasına geçiyoruz. Bu aşamada güvenli değiliz tabii. Ayaklarımız yere değdiği andan itibaren bu bir hayatta kalma savaşına dönüşüyor. En fazla 100 oyuncuya karşı mücadele ediyoruz ve hayatımızı tehdit eden tek şey diğer oyuncular değil. Aynı zamanda mavi bir elektrik duvarı var ve kendisi belirli zaman aralıklarında, gelişigüzel şekilde dairesel olarak daralıyor. Hayatta kalan oyuncuları aynı noktalara doğru itiyor. Böylece çatışmalar kaçınılmaz oluyor. "


Oyun hakkında düşüncelerim:
"Grafik kalitesinde ve optimizasyonda gözle görülür derecede gelişme var. Güncellemeden önce 1920x1080 çözünürlükte görüş mesafesi ve kenar yumuşatma yüksekte diğerleri ortadayken ortalama 40-45 fps alıyordum ama güncellemeden sonra her iki haritada da 1920x1080 çözünürlükte tüm ayarlar yüksekte iken fps 60'lara çıkıyor. Ama hala lag ve bağlanma sorunları oluyor. Bu arada Nvidia'nın PUBG için yayınladığı güncellemeyi kurmayı unutmayın"


Oyun hakkındaki görseller:
" "

Oyunun sistem gereksinimleri:
"Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 işletim sistemi
İşlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: nVidiaGeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 30 GB ve üzeri

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 işletim sistemi
İşlemci: Intel Core i5-4670 / AMD FX-8300işlemci
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: nVidiaGeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 30 GB ve üzeri"


Oyunun yapımcı şirketi:
"Blue Hole"

Sayfa: 1 2 3 ... 5