ÖNEMLİ DUYURU: Bazı virüs tarayıcıları client'i otomatik olarak silebilir, lütfen virüs tarayıcıyı devredışı bırakıp indirin. Daha sonrasında clienti antivirüs aracılığı ile güvenli olarak işaretleyin. Aksi halde client otomatik silinebilir. Bu konu hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Özellikler ve Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Clientimiz tek program üzerinden olup bütün oyuncularımız için stabil olarak kullanım amaçlanmıştır. Clientte çeşitli özellikler mevcuttur ve developing çalışmaları sürecektir.

Özel Giriş

Sunucumuza SA-MP Clientinden yani SF:RP_Client dışında normal şekilde giriş yapılamayacaktır. SA-MP şartlarınca girişiniz basit şekilde önlenmiş olup aksini gerçekleştiren kullanıcılara Client tamamen kilitlenecektir.

Hile Tespiti

Program kullandığınız CLEO ve diğer türlü kötü amaçlı hileleri tespit edebilmektedir. Bu korumanın aşılıp oyunda bu aşımın tespiti halinde bunu yapan kişiye Client tamamen kilitlenecektir.

Patch Özelliği

Client üzerinde patch özelliği vardır. Bu özellik ne işe yarıyor derseniz; samp'ın desteklemediği/samp'da olmayan şeyleri indirme yaparak mümkün hale getirmeyi sağlar. Clientin açılışında patch otomatik yapılır. Ayarlar kısmından yamayı silebilirsiniz.


Client nedir?

Genellikle oyunlarda kullanılır. Çeşitli yazılımsal işlemlerin sağlanıp sunucu ile bağlantı sağlanmasını sağlar. Bu işlemler sırasında sunucuya istek yollanır. Bu nedenle bu tür işlemlerin sağlandığı yazılıma Client(İstemci) denmiştir. SA-MP'a giriş yapmanızı sağlayan yazılım buna bir örnektir.

Safari Roleplay sunucusu için Client kullanmak zorunlu mu?

Clientimiz, SA-MP clientten giriş engellenecek şekilde kodlanmıştır ve onay/giriş şeklinde çalışmaktadır. Bu yüzden sunucuya giriş için kullanılması zorunludur.

Bu client'in amacı nedir?

Bu Client ile SA-MP üzerinden engellenemeyecek şekilde zorluk çıkartan sorunlara çözüm amaçlanmıştır. Client, onay/giriş şeklinde çalışmaktadır. Program açılışında ve Onay/Giriş işleminden önce çeşitli kontrollere tabii tutulursunuz. Bu kontroller: Sunucu bağlantısı, PC Serial Ban, Client sürüm kontrolü, SA-MP client kontrolü, IP Ban kontrolü, sunucu aktiflik kontrolü (+şifreyle giriş), hile kontrolü. Bu tür kontrolleri geçemediğiniz taktirde onayınız gerçekleşmez ve oyuna giremezsiniz.

Sunucuya neler kazandıracak?

PC Serial Ban özelliği ile artık kalıcı ban sağlanabilecek. Onay/Giriş özelliği ile SF:RP Clienti harici hiçbir şekilde giriş sağlanamayacak. Hile tespiti özelliği ile kötü amaçlı ve üstünlük sağlayan çoğu hilenin önüne geçilebilecek.

PC Serial Ban nedir? Hangi durumlarda bu ban atılır?

Sunucuya zarar amacıyla giriş yapan ve bunu sürekli olarak tekrarlayan kişilere uygulanır. Yüksek yönetim kararına göre bu durumlar değişiklik gösterebilir.

'Client çalışırken SA-MP Client açık olamaz' hatası nedir?

Kötü amaçlı kullanım olması ihtimaline karşılık bu engel getirilmiştir. Oyuna girerken bu hatayı alıyorsanız oyununuzun geç açılmasından kaynaklıdır. Eğer SA-MP veya GTA:SA'yı 'Yönetici olarak çalıştır' ibaresiyle kullanıyorsanız SF:RP Clienti için de bu ibareyi uygulayın.

'Client çalışırken uygulama dışında GTA:SA çalıştırılamaz' hatası nedir?

Kötü amaçlı kullanım olması ihtimaline karşılık bu engel getirilmiştir. Oyuna girerken bu hatayı alıyorsanız oyununuzun geç açılmasından kaynaklıdır. Eğer SA-MP veya GTA:SA'yı 'Yönetici olarak çalıştır' ibaresiyle kullanıyorsanız SF:RP Clienti için de bu ibareyi uygulayın.

'Clientten girmeniz için size verilen onay süresi dolmuş' hatası nedir?

Kötü amaçlı kullanım olması ihtimaline karşılık bu engel getirilmiştir. Client üzerinden doğrulamanın ardından sadece 50 saniye içinde giriş yapabilirsiniz.

Framework hatası nedir?

Programı kullanabilmek için Framework 3.5 kurulu olmalıdır. İndirmek için Tıklayın

'Hile kontrolü yapılıyor' kısmında program takılı kalıyor, ne yapmalıyım?

Programı yönetici olarak çalıştırıp deneyin, olmazsa bug bildirisi yapınız.

Programa tıklıyorum ama hiçbir tepki vermeyip açılmıyor, ne yapmalıyım?

Programı yönetici olarak çalıştırın. Olmazsa Tahoma adlı fontu indirip kurun. Yine olmazsa bug bildirisi yapınız.

Gelişmeleri Takip Edin.

Gelişmeler