Bursa Maden Facia Etkinliği

0
95
Bursa Maden

Merhaba Safari roleplay oyuncuları, sizlere geçtiğimiz aylarda yaptığımız ve oldukça başarılı geçen Bursa Maden Facia Etkinliğini tanıtacağım. Yaptığımız etkinlikler arasından en başarılı sonuç veren Bursa Maden Facia etkinliği için hepinize teşekkür ederiz.


“Saatler 17:30’u gösteriyor, tarih 27 Ağustos 2018. Bursa her zamanki akşamını yaşıyor insanlar iş yerlerinden eve doğru dönüşünü hazırlıyor veya dönüyor. Bursa Kömür madenlerinde ise 115 maden işçisi zorunlu olarak madenlerde fazla mesaiye zorlanıyor ve canla başla kömür çıkartılmaya çalışılıyordu. Çalışılan kazı alanında tavanın aniden çökmesi ile birlikte ateşlenme başlamıştı, çöken tarafta kalan işçileri kurtarmaya çalışan işçiler patlama olacağından ne bir haberi ne bir kuşkusu vardı. 
İçeriye hızlıca dolan gaz ve beraberinde bu gazı tetikleyecek hareket ile maden tümden alev almış ve içeride tam bir can pazarı oluşturulmuştu. Dışarıda duyulan 10 veya 12 patlama içeride 20’lere kadar çıkmış ve tamamen hayat bitirmişti. Maden’deki bütün katmanların hızlıca çöküşü ile büyük sarsıntı meydana gelmiş ve dış alanda olan yardımcı yaşam fonksiyonlarını da devre dışı bırakmıştır. Kısacası Bursa Maden Alanı karanlığa bürünmüştür.

Saat 20:00, Bursa Belediye ekipleri ve vatandaşlarının acil yardımları dışarıdaki üç maden işçisine ilk yardım uygulansa da giriş açılamamış ve Bursa Belediye Başkanı telefon görüşmeleri ile İstanbul Belediye ve devlet dairelerine Bursa’ya çağırmıştır ayrıca diğer şehir belediyelerinden de destek istemiştir. Acil olarak yola çıkan İstanbul ekipleri kazı alanına vardığında zifiri karanlığın o korkunçluğuna tanık olmuştur.”

Senaryo

Etkinliğimiz Bursa’daki çukur kazı alanında(Bursa Kömür Maden Ocağı) oldu. Kazı alanını kendimiz madenlere dönüştürdük ve bir MAP tasarladık.
Etkinliğimiz %80 oluşum üyelerini etkiledi ve diğer bir yandan madenci görevine de siviller düşüyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here