Admin Bekleme Tüyoları

0
594

Merhaba Safari Gaming Takipçileri. Bu yazımızda Teamspeak 3 üzerinden admin bekleme durumlarında işinizi kolaylaştıracak tüyolar vereceğiz.

1) Yardım İstediğiniz Konu

Teamspeak 3 adresimizin destek bölümü 8 alt kısma ayrılmakta. Bu kısımların amaçlarını özetleyelim.

 1. Otomatik Perm/Kayıt Bekliyorum: Bu kısımda oluşum permleri, VIP permleri ve kayıtlı üye permini alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, Teamspeak 3 isminizi, tam olarak oyundaki IC isminiz yapmalısınız ve oyunda aktif olmalısınız. İsminizin yanına herhangi bir şey yazarsanız veya odayı sebepsiz kullanmaya çalışırsanız otomatik olarak süreli yasaklanabilirsiniz.
 2. Admin Bekliyorum: Bu kısımda diğer kısımlarda bulunmayan sorunlarınızı çözmek için bekleyebilirsiniz.
  Bu kanalda beklerken bekleme sebebinizi yanınıza yazarsanız yetkili adminlerimiz sizinle daha hızlı ilgilenebilecektir.
 3. Satış Öncesi Soru: Bu kısımda ödeme şekilleri ve markette satın alınabilir ögeler hakkında bilgi alabilirsiniz. “Buraya iş yeri/ev olur mu?” gibi sorular için de bu kanalı kullanabilirsiniz.
 4. Satış Sonrası Teslim: Market üzerinde istediğiniz ögeyi sipariş ettikten sonra otomatik teslim edilmeyen ögeler için bu kanalda yeterli yetkiye sahip adminleri bekleyebilirsiniz. Beklerken yanınıza teslim beklediğiniz ögeyi yazarsanız, satış teslim yetkililerimiz sizinle daha hızlı ilgilenebilecektir. Yetkili adminleri görmek için tıklayabilirsiniz.
 5. Birlik Yetkilisi Bekliyorum: Bu kısımda birlikler hakkında her türlü yardım için bekleyebilirsiniz. Birlik açtırma, birliğe mekan, skin, araç ekletme vs gibi durumlarda ve birlik açma kuralları hakkında bilgi almak için bu kanalda bekleyebilirsiniz. Bu kanalda beklerken bekleme sebebinizi yanınıza yazarsanız birlik yetkililerimiz sizinle daha hızlı ilgilenebilecektir. Yetkili adminleri görmek için tıklayabilirsiniz.
 6. Teamspeak Yetkilisi Bekliyorum: Bu kanal üzerinden kanal yardımcısı,kanal sahibi permleri, hatalı odaları düzeltme gibi durumlarda yardım alabilirsiniz. Bu kanalda beklerken bekleme sebebinizi yanınıza yazarsanız yetkililer sizinle daha iyi ilgilenecektir. Kanal sahibi, yardımcısı ve giriş izni gibi yetkileri verme yetki A5 ve üzeri adminlerimizde bulunmakta. Oda sorumlusu yetkisi verme yetkisi A6 ve üzeri adminlerimizde bulunmakta. Oda açma, oda hatalarını düzeltme gibi yetkiler Yardımcı Teamspeak Yetkililerimizde bulunmakta. Aktif Yardımcı Teamspeak Yetkilileri: Yunus, Selçuk, Doğancan – Aktif Teamspeak Yetkilileri: Alperen
 7. Forum Yetkilisi Bekliyorum: Bu kanal üzerinden forumdaki bir hata, konunuz ile ilgili yardım, forum hesabını kaybetme gibi durumlar için bekleyebilirsiniz. Bu kanalda beklerken bekleme sebebinizi yanınıza yazarsanız yetkililer sizinle daha iyi ilgilenecektir. Aktif Forum Yetkilileri: Alperen, Yunus
 8. Karakterimi Kaybettim: Bu kanal üzerinden karakterinizi kaybettiğinizde yardım edebilirsiniz. Bu kanaldan ulaşamadığınızda gerekli bilgileri tam bir şekilde mail adresinden gönderirseniz geri dönüş alabilirsiniz. Mail Adresi: [email protected]

2) Nasıl Beklenilmeli? – Neler İçin Beklenilmeli?

 • Teamspeak isminizde neden beklediğinizi belirtirseniz daha hızlı ilgilenilecektir.
 • Teamspeak isminizde beklediğiniz adminin ismini belirtirseniz daha hızlı ilgilenilecektir.
 • Teamspeak isminizde adminlere emir verir gibi ” X ADMİN GEL” yazarsanız bu uygun bir bekleme şekli olmayacaktır.
 • Teamspeak’te beklerken oyun içinden ” X ADMİN ADMİN BEKLİYORUMA BAKAR MISINIZ?” tarzı raporlar atarsanız bakılabilir fakat rapor mutesi yediğinizle kalabilirsiniz. Bu, rapor mutesi yemenize sebep olacaktır.
 • Bir olay için fazla kişi toplayıp gelmeniz size hiçbir şey kazandırmayacaktır.
 • Örnek olarak Ev Yönetim bekliyorsanız Ev Yönetim ekibinden sadece bir kişinin ismini yanınıza yazmayın. Direk Ev Yönetim yazın ki, diğer aktif ev yönetimler de ilgilenebilsin.
 • Beklediğiniz admin müsait değilse diğer adminler sizinle ilgilenebilir. Sizinle beklemediğiniz bir admin ilgilendiğinde admini terslemeyin. Admin görevini yapmaya çalışıyordur.
 • Şikayet sonuçlandırmak, ban temyizine baktırmak, sistemsel başvuru baktırmak gibi şeyler için admin bekliyorumu meşgul etmeyin.
 • Oyun içi durumlar için beklemeyin. “/rapor” komutunu kullanın.
 • Aşağıda bazı yetkilerin admin yetkileri belirtilmiştir. Bunları dikkate alarak bakarsanız sizinle daha hızlı ilgilenilebilir.

3) Yetkili Kişi Odaya Çektiğinde Ne Yapılmalı?

 • Sakin bir şekilde, düzgün bir üslupla sorun belirtilmelisiniz.
 • Herhangi bir hapis cezası için adminin yaptığı açıklamanın ardından kendi savunmanızı yapmalısınız. Savunmanız admin tarafından yetersiz bulunduğunda diretmemelisiniz. Şikayetiniz varsa admin hakkında şikayet oluşturmalısınız.
 • Adminden inisiyatif istemeyiniz. Üst yönetimin aldığı karar neticesinde sunucuda inisiyatif uygulamak yasaktır. Yasaklama cezalarında bazen inisiyatif uygulanabilir.

Bu yazımız da burada sonlanıyor. Okuduğunuz için teşekkürler. Umarım işinize yaramıştır 😀

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here