2018 Yılında Türkiye’de En Çok Dinlenen Şarkılar

0
150

2018 yılı sona erdi. Spotify’da müzik her zamanki yüksek temposuyla çalmaya devam ediyor. Yıl boyunca Spotify kullanıcıları, en sevdikleri şarkıları, sanatçıları, çalma listelerini ve podcast’leri saatler boyunca dinledi. Yıla damgasını vuran müzikleri ve müzik trendlerini belirlemek için 2018 yılını mercek altına alan Spotify, dünyada ve Türkiye’de 2018’in en’lerini Aralık ayında açıkladı. Türkiye’de Hip-hop/Rap müzik türüne ilginin git gide artmasıyla birlikte bu tür en çok dinlenen listesinde 4 parçayla yer aldı.

1- Ezhel – Geceler

Rap türünün önemli ismi Ezhel’in 2017 yılında çıkarttığı Geceler adlı parça, 2018’de sıkça dinlenerek en çok dinlenenler listesinde ilk sıraya adını yazdırdı.

2- Gazapizm – Heyecanı Yok

Gazapizm’in 2017 yılında yayınladığı Heyecanı Yok adlı parça Çukur dizisinde kullanılmasıyla birlikte 2018’de de popülerliğini koruyarak en çok dinlenen listesinde 2. sıraya yerleşti.

3- Aleyna Tilki – Yalnız Çiçek

Yıldız Tilbe’ye ait olan bu şarkı, genç şarkıcı Aleyna Tilki’nin yorumlamasıyla birlikte 2018 en çok dinlenenler listesinde 3. sıraya yerleşti.

4- Ezhel – İmkansızım

İmkansızım parçasıyla birlikte Ezhel, 2018 yılının en çok dinlenenler listesinde 4. sırada yer aldı. Bununla birlikte rap dünyasının parlayan yüzü Ezhel, en çok dinlenenler listesinde ikinci bir şarkıyla yerini aldı.

5- Canbay & Walker – Elbet Bir Gün

2018 yılında Canbay & Walker düetiyle karşımıza çıkan Elbet Bir Gün adlı parça, kısa sürede çok kez dinlenerek çoğu kişinin beğenisini kazandı ve 2018 yılının en çok dinlenenler listesinde yer almayı başardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here